Ettevõtte laenude refinantseerimine on tõhus vahend

Ettevõtte laenude refinantseerimine on tõhus vahend

Inimene teeb päevas umbes 35 000 otsust ning igal otsusel on teatavasti tagajärjed. Mõned suurema kaaluga kui teised, ent tulemus on absoluutselt igal otsusel.

Ka äris tuleb otsuseid teha ja kuigi neid on igapäevaselt mõnevõrra vähem kui 35 000, lasub äriotsustel tihtilugu suuremgi kaal. Mõned otsused võivad esmapilgul koguni võimatuna näida. Pea iga ettevõtja seisab vähemalt korra elus silmitsi probleemidega, mille lahendamiseks tuleb tal kõige radikaalsemaid otsuseid kaaluda. Mõnikord koguni selliseid, mis ettevõttele eluliselt kriitiliseks osutuvad, teinekord sõna otseses mõttes. 

Laen ei pea koormav olema

Majandusolud muutuvad iga aastaga aina keerulisemaks. Pahatihti pole just uuemal ettevõttel võimalik oma kohustusi täita, sealhulgas neid, mille ta mõne laenuandja ees on võtnud. Kui kohustused üle jõu käivad, tulebki teinekord „appi” tegevuse lõpetamine ehk pankrot. See lahendus on ideaalist aga valgusaastate kaugusel.

Õnneks tegutseb Eestis pank, kelle edu pole seotud iga sendi plaanipärase tagasiteenimise, vaid sinu ehk kliendi jätkuva hakkamasaamisega. See pank oleme meie. Ja kui sulle tundub, et laenud hakkavad üle jõu käima, tuleb neid refinantseerida. 

Mis asi on laenu refinantseerimine?

Refinantseerimine on maailmas laialt levinud finantslahendus, mis asendab olemasoleva laenukohustuse uuega või koondab kõik laenukohustused kliendi jaoks paindlikematel tingimustel ühte krediidilahendusse. See aitab ettevõtte finantsolukorda stabiliseerida ning võimaldab pideva muretsemise või ettevõtte sulgemise asemel firma kriisiolukorrast välja juhtida.

Ehk siis: kui pangas X või Y võetud laen hakkab üle pea kasvama, tuleb see meie ehk Finora juurde tuua. 

Finora Bank on kuulus paindlikkuse ja mõistlikkuse poolest. Erinevalt paljudest konkurentidest ei ole meie paindlikkusel ja mõistlikkusel aga täiendavat hinnasilti. Loomulikult ei paku ka meie tasuta lõunaid (neid pole lihtsalt olemas). Ometi pole problemaatiliseks muutunud laenu refinantseerimine meie jaoks võimalus ettevõtjat koorida. Me usume, et hädasolija toetamise kaudu areneme ja kasvame ka ise.

Teisalt pole laenu refinantseerimine tõhus ärivahend pelgalt häda korral. Olukord võib koguni vastupidine olla: sinu majanduslik seis on aja jooksul paranenud. Võib-olla võtsid kunagi laenu seisus, mis võimaldas pangal sinult kõrgemat intressi küsida, nüüd võiksid aga enda jaoks palju soodsama kokkuleppe sõlmida. Ka sellisel juhul on laenu refinantseerimine suurepärane lahendus.

Kuidas refinantseerimine sind aitab?

Laenude refinantseerimine võimaldab

  • vähendada olemasolevate laenudega seotud krediidikulusid madalama intressi abil, mida uus krediidiandja ehk meie pakume
  • vabastada olemasoleva laenu tagatiseks seatud ese (sõiduk, kinnisvara, käendus) laenu tagamisest ning kasutada tagatist mõne teise vajaliku laenu taotlemiseks
  • vähendada olemasolevate laenudega seotud igakuist maksekoormust, kasutades pikemat tagasimakseperioodi ning soodsamast intressist tulenevat vähenevat krediidikulu
  • refinantseerida mitut laenu-, liisingu- või järelmaksukohustust ühe laenuga, mis aitab erinevad laenumaksed mugavalt üheks makseks konsolideerida

Ettevõtluslaenu ülesanne on ettevõtjat aidata, mitte teda hingetuks kägistada. Võta meiega ühendust, vaatame koos su vajadustele otsa, hindame kõiki laenamisega kaasnevaid tahke ning seejärel saad juba teha otsuse, kas ja kuidas oma olemasolevad laenud refinantseerida.

Meie oleme kohtumiseks valmis!