Kuidas praktikakogemus karjääri arendamisele kaasa aitab?

Kuidas praktikakogemus karjääri arendamisele kaasa aitab?

„Kelleks saada, veel ei tea, see polegi probleem!” laulis ansambel Turist kaheksakümnendail. Ometi oli karjäärivalik juba siis üks keerulisemaid otsuseid inimese elus ja on loomulikult ka nüüd, mil turumajanduse karm tegelikkus elluastujaid raskete valikute ette seab. 

Mis mind huvitab? Kas see töö on mulle sobilik? Kui palju ma palka hakkan saama? On minu töökoht kümne aasta pärast veel alles või võtavad robotid ka selle üle?

Praktika aitab sind neljal erineval moel

Kindlaim viis kõigile karjääriga seotud küsimustele vastused saada on praktika. Ja mis veel parem – edukalt läbitud praktika võib sulle töökoha tagada, sest tõeliselt häid inimesi on vähe ning helgemad pead napsatakse tööturult ära juba enne, kui nad sinna tekkida jõuavad. 

Praktikal on vähemalt neli olulist tahku, mis su tööturul tugevamaks muudavad:

Töökogemus

Praktika annab sinu valitud alal sisulise kogemuse. Sa arendad praktika käigus elutähtsaid oskusi nagu suhtlemine, meeskonnatöö ja probleemide lahendamine.

Võrgustik

„Sa võid elus saavutada kõike, kui aitad teistel kõike saavutada,” on maailmakuulus koolitaja Zig Ziglar öelnud. Niinimetatud network ehk professionaalne võrgustik on sinu tulevase töökäigu tähtsamaid koostisosi. Tutvuste ja kontaktide sõlmimiseks pole paremat kohta kui praktika. 

CV täiendamine

Praktika mõnes mainekas ettevõttes aitab ka sinu CV kaalukamaks muuta ning teistele tööandjatele silma jääda. Kui oled suurettevõttes X edukalt praktika läbinud, muutud suurettevõtte Y jaoks atraktiivseks. 

Karjäärivõimaluste uurimine

Pahatihti ei pruugi inimene teadagi, milline töö talle pinget pakub. Praktika on suurepärane viis erinevaid karjäärivõimalusi uurida. Lisaks annab praktika sulle hea ülevaate nii enda tugevatest külgedest kui sellest, mis sind võib-olla nii väga ei huvitagi. 

Tule Finorasse praktikale

Ka Finora otsib pidevalt uusi ja häid inimesi. Kui ennast ja oma tugevusi meile näidata tahad, tule Finorasse praktikale! 

Just täpselt nõndaviisi otsustas näiteks Sten Andreas Kask, kes oli nõus oma praktikakogemusi kõigiga jagama.

Mille järgi praktikakoha valisid ja miks otsustasid Finora kasuks?

Sain Finora praktikavõimalusest teada ülikooli kaudu. Finorast polnud ma varem kuulnud, kuid veebilehte uurides sain teada, et tegu on rahvusvahelise ettevõttega, mis on värskelt pangalitsentsi omandanud. Seetõttu muutus praktika Finoras minu jaoks vägagi atraktiivseks – võimalus näha ja kaasa aidata panga ülesehitamisele pakkus mulle tõsist pinget. Tööintervjuul sain kohe aru, et mind ootavad ees põnevad ajad meeldivate töökaaslaste seltsis.

Milliseid uusi oskusi ja teadmisi omandasid praktika ajal Finoras?

Praktika ajal tulid kasuks teadmised ja oskused mitmest rahandusega seonduvast kursusest, mille olin varasemalt läbinud. Kuid töö tegemisel õppisin omandatut mõistma ning valemite ja teoreetilise tausta taha vaatama. Lisaks teadmistele õppisin töötama ja suhtlema professionaalsel tasemel Leedu kontori kolleegidega.

Mille üle kõige rohkem praktika ajal uhkust tundsid?

Uue tegevusega alustamine nõuab mitmete süsteemide, protsesside ja mudelite ehitamist. Kui sinu loodud lahendused ühel hetkel tööle lähevad ja on näha, kuidas need teiste elu lihtsamaks muudavad, siis võid küll oma panuse üle uhkust tunda.

Kas praktika Finoras vastas sinu ootustele?

Sellist praktikakogemust ei oleks üldse oodanud. Sain kiiresti tutvuda panga iga osakonna tööga ja siin-seal nende tegemistele kaasa aidata. Teadsin, et suurpankades piirduvad tööülesanded väga spetsiifiliste asjadega ning väljaspool oma osakonda midagi eriti teha ei saa. Finoras õnnestus kõike proovida ja seega lihtsamalt oma edasise karjääri üle otsustada.

Millised on sinu järgmised sammud? Kuidas Finora sinu karjäärivalikuid mõjutas?

Praktika andis väga hea teadmiste ja oskuste pagasi, mis tulevad kindlasti finantssektoris töötades kasuks. Sain peale praktikat Finoralt tööpakkumise ning võtsin selle rõõmuga vastu – siinne töökollektiiv ja -atmosfäär on meeldiv ja toetav.

Miks soovitaksid Finorasse praktikale tulla?

Võimalus alustavas pangas töötada on haruldane ja pakub unikaalset kogemust. Selline võimalus tuleb igal juhul ära kasutada. Eriti sobib praktika neile, kes näevad oma tulevikku finantssektoris, kuid ei oska veel täie kindlusega ametit valida. Finoras on võimalik kokku puutuda mitme erineva osakonnaga ja saada täielik ülevaade, kuidas üks kaasaegne pank toimib.

Sten Andreas töötab Finoras analüütikuna ja kui soovid tema karjäärihüpet korrata, anna meile endast julgesti teada! Sobivusel võtame su enda juurde praktikale ja kui oled sama tubli nagu Sten Andreas, teeme ka sulle väärika tööpakkumise! Võta ühendust ja vaatame sinu tulevasele karjäärile üheskoos otsa!