Liising Finoralt: mugav ja paindlik rahaasjade korraldamine

Liising on finantseerimisviis, mis võimaldab ettevõtetel hankida vara ilma, et nad peaksid selle eest kogu summa korraga välja käima. Selline lahendus aitab säilitada likviidsust ja paindlikkust. Liisingumaksed tehakse tavaliselt igakuiselt või sinu äri eripärast tulenevalt ka kvartaalselt.

Liising Finoralt: mugav ja paindlik rahaasjade korraldamine

Korras finantsid on eduka ettevõtte nurgakiviks – need mängivad väga olulist rolli kogu ettevõtte tegevuses ja toimimises võimaldades saavutada vajalikku kasvu ning soodustades pidevat edaspidist arengut.

Hea ettevõte suudab oma töötajatele pakkuda stabiilset töökeskkonda ja väärikat tasu tööalaste pingutuste eest, mis omakorda innustab pühenduma ettevõtte poolt seatud eesmärkidele. Lisaks tagab korras rahaline seis selle, et ettevõttel on piisavalt ressursse nii oma kohustuste täitmiseks kui ka oluliste investeeringute tegemiseks.

Meie Finoras aga mõistame, et alati pole kõik ideaalne ning tihti jääb investeeringuteks vajalikest vahenditest puudu.  Sellisel juhul on liising heaks lahenduseks, kuna võimaldab ettevõttel hankida vajalikud seadmed või masinad ilma esialgse suure rahalise väljaminekuta. See omakorda aitab vähendada likviidsusriski ning vabastab ettevõtte raha teisteks vajalikeks eesmärkideks ja väljaminekuteks.

Finora liising on paindlik ja mugav rahastuslahendus, mis sobib eelkõige nii väikese kui ka keskmise suurusega ettevõtetele. Tutvustame sulle Finora liisingut – rahastuslahendust, mis muudab sinu ettevõtte unistused ja ambitsioonid teoks!

Mis on liising?

Liising on finantseerimisviis, mis võimaldab ettevõtetel hankida vara ilma, et nad peaksid selle eest kogu summa korraga välja käima. Selline lahendus aitab säilitada likviidsust ja paindlikkust. Liisingumaksed tehakse tavaliselt igakuiselt või sinu äri eripärast tulenevalt ka kvartaalselt.

Finora pakub kahte liisinguvõimalust: kapitalirenti ja müük-tagasirenti.

Kui kapitalirent on traditsiooniline liisinguvorm, mille puhul pärast maksete korrektset tasumist ja liisingu lõppemist saab liisinguvõtja vara omanikuks, siis müük-tagasirendi puhul on võimalus taotledaliisingut olemasoleva vara tagatisel. Vara võib olla nii omavahenditest soetatud kui miks mitte ka juba varem liisingust välja ostetud vara.

Selline lahendus võimaldab ettevõtjal vabastada käibevahendeid, säilitades samal ajal oma vara kasutuse.

Miks valida Finora liising?

Finora liising võimaldab paindlikke ja mugavaid lahendusi, mis aitavad ettevõtetel keskenduda oma äritegevusele. Finora liisingu abil saad oma ettevõtte vajadustele vastavad seadmed või sõidukid ilma, et peaksid tegema suuri alginvesteeringuid. Ära lase rahalistel piirangutel takistada oma ettevõtte kasvu ja arengut – Finora liisingu abil saad oma ettevõtte lennutada uutesse kõrgustesse.

Finora liising on saadaval kõigile Eestis registreeritud juriidilistele isikutele, sealhulgas FIE-dele ja MTÜ-dele. See tähendab, et olenemata sellest, kas oled väike alustav ettevõte või juba kogenud tegija turul, on meil sulle sobiv liisingulahendus olemas.

Pakume Finora liisingut ka ettevõtte liisingujäägi refinantseerimiseks. Kui sinu ettevõttel on teises pangas liisingujääk, siis aitame sul selle Finora liisingusse üle tuua. See lahendus sobib hästi näiteks sel juhul, kui soovid olemasolevat makset vähendada või sul on aeg tasuda olemasoleva liisingu viimane suurem makse. Saame sel juhul maksed hajutada pikema perioodi peale, et saaksid tasuda sulle sobivamate osade kaupa. Nii säästad raha ning üheskoos muudame sinu äri veelgi paindlikumaks.

Kuidas Finora liisingu taotlemine toimub?

Finora liisingu taotlemine on lihtne. Sa ei pea kohale tulekuks aega raiskama, sest teeme isikutuvastuse ära digitaalselt. Iga liisingutaotlust hinnatakse personaalselt ning sind on alati abistamas päris inimene, kellega saad otse suhelda ja kõik tekkinud küsimused rahulikult läbi arutada.

Maksehäired ei pruugi olla probleemiks. Kui me hindame sinu ettevõtte maksevõime piisavaks, ei ole kehtiv maksehäire olemasolu meile takistuseks. Samuti ei ole takistuseks see, kui sinu ettevõttel on juba teisi laene või liisinguid. Kasutatud sõiduki või seadme puhul aitame vajadusel korraldada hindamise ja lähtume hindamisaktist.

Me muudame tingimusi vastavalt sinu vajadustele. Näiteks kui soovid liisida kallimat vara, saame pakkuda soodsamat kuumakset läbi pikema perioodi või kokku leppida jääkväärtuse, mille tasud alles liisingu lõpus ühe suurema maksena.

Meie poolt on garanteeritud kiire väljamakse müüjale, mis toimub tavaliselt lepingu allkirjastamisega samal päeval. Seega saad sa vara üleandmise kiirelt ja just endale sobivaks ajaks kokku leppida ning sa ei pea enam ootama jääma! Liisinguperioodi vältel on liisingvara Finora omandis lepingu tagatiseks, tagades nii turvalisuse mõlemale osapoolele.

Käibemaksu tagastamine

Liisinguperioodi alguses väljastame nn. koguvara arve, millel on näidatud ka käibemaks. Selle alusel saad sa maksuametist käibemaksu tagasi küsida. Me teame, et see protsess võib aega võtta ning seetõttu pakume me käibemaksu suuruse makse ajatamist kuni 2 kuud.

Liisingvara kindlustamine

Meie partnerite võrgustiku kaudu pakume laia valikut erinevaid kindlustuspakkumisi, mis vastavad sinu ettevõtte individuaalsetele vajadustele. Pakume nii vara vabatahtlikku kindlustust kui ka kohustuslikku liikluskindlustust sõidukitele.

Rasketehnika puhul on valikus ka spetsiaalne masinakindlustust (CPM), mis katab töömasinate õnnetusjuhtumite kahjud nii põllul, metsas kui ka liikluses.

Pea meeles, et iga laen ja liising on pikaajaline finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Enne otsuse tegemist konsulteeri ka Finora liisinguhalduriga ning uuri erinevaid võimalusi liisingu võtmiseks ja tutvu lepingu tingimustega.

Võta meiega ühendust ja leiame sinu ettevõttele sobiva lahenduse!