Oled sa mõelnud, kuidas luuakse rahatähe disain?

Kes kujundab rahatähed – kas seda teeb pankur või hoopis kunstnik?
Loomemajandus on justkui nähtamatu side teiste majandusvaldkondade vahel, mis seob neid kõiki üheks tervikuks. Sestap suhtub Finora Bank loomesektorisse kui elujõulisesse ärivaldkonda.  Vastukaaluks ühiskonnas levinud hinnangule, et loomemajandus on riskantne majandusvaldkond, on meie sõnum, et siinkohal ei erine loomemajandus mingil moel nn „tavalisest“ äritegevusest.

Kes kujundab rahatähed – kas seda teeb pankur või hoopis kunstnik?

Loomemajandus on justkui nähtamatu side teiste majandusvaldkondade vahel, mis seob neid kõiki üheks tervikuks. Sestap suhtub Finora Pank loomesektorisse kui elujõulisesse ärivaldkonda.  Vastukaaluks ühiskonnas levinud hinnangule, et loomemajandus on riskantne majandusvaldkond, on meie sõnum, et siinkohal ei erine loomemajandus mingil moel nn „tavalisest“ äritegevusest. Igas äris on omad riskid ja korrutustabel on kõigil ühine.

Paljud kultuuriprojektid vajavad heaks alguseks rahasüsti, mis kehtib ükskõik millise äri kohta.

Reeglina on laenu taotlejal hiilgav idee ning vankumatu usk oma projekti õnnestumisse. Muudmoodi polegi loomemaailmas võimalik midagi saavutada. Samas on väga oluline hinnata loomeprojekti riske, sest alati ei lähe kõik nii, nagu plaanitakse. Aitame tuvastada finantsilised ohukohad enne, kui need päriselus realiseeruvad. See võib väljenduda ka negatiivses vastuses, kuid see võib olla ka teiselt poolt positiivne uudis, sest nii oleme hoidnud ära võimaliku kahju. Meie soovitus on sel juhul, et võta aeg oma projekt uuesti üle vaadata ja oled ikka oodatud meie juurde tagasi.

Loomelaenu selja taga seisab Euroopa Investeerimisfond, mille enam kui 120-miljoni eurone laenugarantii aitas Eesti ja kogu Euroopa muusika-, filmi- ja muul loomesektoril koroonaajast läbi tulla. Tänane kultuuri- ja loomesektorite garantiimeede saab rahalist toetust Euroopa Liidu programmist „Loov Euroopa”. Täiendav teave garantiimeetme kohta on kättesaadav Euroopa Investeerimisfondi veebilehel: Cultural and Creative Sectors Guarantee Facility.

Loomelaen on suunatud kultuuri- ja loomevaldkonna ettevõtjatele. Seda nii filmi, muusika, disaini kui ka muudes valdkondades. Meie nägemus on, et loovus väärib tuge ning oleme valmis seda pakkuma läbi Loomelaenu.