Millistel juhtudel on abi hüpoteeklaenust?

Finora on väikese ja keskmise suurusega ettevõtte finantskodu. „Ei pea olema suur, et olla suurepärane!“ – see on üks oluline põhimõte, mida me alati järgime. Me tunneme oma klienti põhjalikult ning pakume personaalset lähenemist ja otsustamisprotsessi.

Millistel juhtudel on abi hüpoteeklaenust?

Finora on väikese ja keskmise suurusega ettevõtte finantskodu. „Ei pea olema suur, et olla suurepärane!“ – see on üks oluline põhimõte, mida me alati järgime. Me tunneme oma klienti põhjalikult ning pakume personaalset lähenemist ja otsustamisprotsessi.

Meie kogemus näitab, et aina enam inimesi ja ka väikeettevõtteid peab panga nimest tähtsamaks paremaid tingimusi ja otsustamise kiirust. Oleme Finoras uhked selle üle, et oleme suurpankadest paindlikumad ning saame oma klientidele pakkuda just neile parimaid lahendusi. Seda ka hüpoteeklaenu puhul.

Hüpoteeklaen ehk laen kinnisvara tagatisel on kasulik lahendus juhul, kui otsid võimalust olemasolevate laenude refinantseerimiseks, ootad head võimalust korteri või maja remondiks või unistad hoopiski suvila ostust. See sobib ideaalselt suuremate laenusummade puhul ehk olukordades, kus sul on vaja laenata rohkem kui 25 000 eurot.

Ärilaen kinnisvara tagatisel

Millal on ettevõtjal mõistlik kaaluda rahastamist kinnisvara tagatisel laenu abil? Siin on mõned levinumad põhjused:

 • Sa soovid luua oma pereäri. Sulle võib tunduda, et sinu idee on maailma parim, kuid oma visiooni „mahamüümine” on oodatust keerulisem. Isegi EAS on skeptiline, sina näed oma äriidees aga suurt potentsiaali ja oled valmis kodu tagatisel laenu võtma.
 • Sul on vaja ootamatute väljaminekutega toime tulla. Kui oled väikeettevõtja ning sul tekib ettenägematu kulu, mis pole su äritegevusega otseselt seotud, võib vahendite leidmine suureks väljakutseks osutuda.
 • Oled põllumees ning saabunud on aeg teha kevadtöid, vabade vahendite puudumise tõttu ei jätku sul aga ei seemet ega väetist.
 • Sul on vaja kaasomaniku osa välja osta. Oled teinud koos teise inimesega äri, kuid otsustate ühise tegutsemise lõpetada. Äripartneri osaluse väljaostmine hüpoteeklaenu abiga võib osutuda kõigi jaoks parimaks lahenduseks. Reeglina osutubki.

Need on vaid mõned põhjused, miks aina enam ettevõtjaid Finora Panga poole pöördub. Loomulikult on olukorrad erinevad ja kindlasti leidub veel teist sama palju asjaolusid, miks hüpoteeklaenu kaaluda tasub.

Krediidi kulukuse määr

Pea igas laenuga seotud reklaamis kõlab sõnaühend „krediidi kulukuse määr”. Mis asi see aga on?

Krediidi kulukuse määr näitab laenu tegelikku kogukulu aastas. Seda kuvatakse protsentides ning arvutades võetakse lisaks laenu intressile arvesse lepingu sõlmimise ja haldamisega seotud kulud (näiteks lepingu sõlmimise tasu, igakuine haldustasu jne).

Mida madalam on protsent, seda soodsam on laen. Seega on krediidikulukuse määra võrdlemine laenusaajale hea abivahend erinevate laenuandjate pakkumiste analüüsiks ning teadlikuma laenuotsuse tegemiseks.

Milleks saab tagatisega ärilaenu kasutada?

Kinnisvara tagatisel antav laen ehk hüpoteeklaen on kõige mitmekülgsema kasutusotstarbega laenutoode, mis sobib hästi:

 • uue kinnisvara soetamiseks või renoveerimiseks
 • õpingute finantseerimiseks
 • äri alustamiseks
 • kohustuste refinantseerimiseks
 • põhivara ja seadmete soetamiseks

Lisaks piiritlemata kasutusotstarbele võivad kinnisvaraga tagatud laenud olla pikaajalised – laenude tagasimakseperiood võib ulatuda 30 aastani.

Maksimaalse laenusumma suurus sõltub üldjuhul kinnisvara väärtusest ja asukohast, kuid mitte ainult.

Mida saab ärilaenu tagatiseks kasutada?

Nagu hüpoteeklaenu mõistegi ütleb, sobib Finora ärilaenu tagatiseks kinnisvara ehk

 • korter
 • eramu
 • maa

Miks võtta kinnisvaraga tagatud laen just Finorast?

 • Laenusumma paindlik tagastamine

Laenu põhiosa võib tagastada alles pärast müügitulu või toetuse laekumist ning jooksvalt tuleb maksta vaid intressi, mis on eriti sobilik sildfinantseeringut vajavate projektide puhul.

 • Laenuotsuste kiire menetlemine ning lepingute sõlmimine

Me nõustame vajadusel sinu laenuprojekti ja aitame parimat lahendust leida. Finora lähtub põhimõttest, et klient ei pea teadma laenutoote nime – piisab vaid oma vajaduste selgitamisest ning me leiame mõlemale osapoolele sobiva lahenduse.

 • Taotlemise kiire protsess

Finora on kuulus kiiruse ja paindlikkuse poolest ning me ei kavatse oma renomees järeleandmisi teha.

Kui palju kulub aega laenu saamisele?

Nagu oleme rõhutanud – Finoras oleme kiired ja paindlikud. Meie laenuotsus võtab reeglina 1–2 tööpäeva. Pärast notaritehingut saame laenu väljastada 1–3 tööpäeva jooksul, kuid üldjuhul teeme väljamakse kohe pärast tehingut.

Niisiis – kui tunned, et sinu ettevõttel on vaja kinnisvara soetada, kohustusi refinantseerida, seadmeid hankida või oled alles oma äri alustamas, tasub kindlasti Finora kinnisvara tagatisel antavat ärilaenu kaaluda.

Võta meiega ühendust, vaatame koos su vajadustele otsa, hindame kõiki laenamisega kaasnevaid aspekte ning seejärel saad juba enda jaoks kõige sobivama otsuse teha. Meie oleme kohtumiseks igatahes valmis!