Finora ärikliendisuhete juht: suurepärane Cäty Õunloo

Tänase loo peategelane on Cäty Õunloo – Finora panga ärikliendisuhete juht. Ehk inimene, kelleta poleks me pooltki see, kes oleme. Ja kui need tunduvad suured sõnad, siis väikeste sõnadega ei suuda Cätyt ja tema panust Finora arengusse keegi kirjeldada. 

Suurepärane Cäty Õunloo

Kirjutasime mõne aja eest, kuidas tugev naine teab, et tal on teekonnaks piisavalt jõudu, kuid tõeliselt tugev naine teab, et just sellel teekonnal saab ta tugevaks. Kirjutasime sellestki, kui hea meel on Finora pangal, et nii paljud tugevad naised oma teekonda just meie juures jätkavad. 

Täna on meil õnn ja privileeg esitleda järjekordset raudset daami, kes on aidanud Finora pangal just täpselt nii suurepäraseks kasvada, nagu usume end ise olevat. Usuvad kliendidki, kuigi see on jutt mõneks teiseks korraks. 

Tänase loo peategelane on Cäty Õunloo – Finora panga ärikliendisuhete juht. Ehk inimene, kelleta poleks me pooltki see, kes oleme. Ja kui need tunduvad suured sõnad, siis väikeste sõnadega ei suuda Cätyt ja tema panust Finora arengusse keegi kirjeldada. 

Aga küllalt kiidulaulust. Cäty on tagsihoidlik inimene, kes eelistab oma tööd ja panust Finorasse ise ja oma sõnadega kirjeldada.

Kuidas sa Finorasse jõudsid?

Minu teekond Finoras algas 2018. aasta lõpus osalise koormusega raamatupidajana. Mul oli sel hetkel juba majandusarvestuse kõrgharidus ning töökogemus avalikus sektoris, täpsemalt Siseministeeriumis, kus tegelesin lisaks tavapärasele raamatupidamistööle Eesti-Läti toetusprojektide aruandluse kontrolli ja finantseerimisega. 

Juba vähem kui kuu aega hiljem oli ärilaenude poolel lisajõudu vaja ning minu laenuhalduri teekond algas üsna varakult faktooringu ja garantiitoodete osakonnas. Nagu väikeettevõttes ikka, puutusin juba alguskuudel kokku nii kliendisuhtluse, aruannete analüüsi kui ka aruandlusegaja sain kaasa rääkida erinevate oluliste arenduste teemal. 

Arvasin aastaid, et just raamatupidamine on minu kirg ja ainuke suund karjääriredelil. Ometi pidin õige pea raske otsuse langetama – kas liigun edasi raamatupidaja või haldurina. Eneselegi üllatuseks ei suutnud ma halduri ametikohast loobuda, sest olin lühikese ajaga loonud oma klientidega usaldusväärse ja tugeva suhte. Kuigi olen numbreid terve elu armastanud, avastasin endas laenuhaldurina töötamise kire. Olin seetõttu enesekindel valima karjääriredelil just seda uut suunda!


Kuigi olen enamuse elust olnud pigem introvertsem tüüp, siis kogemus Finoras (eriti vahetu ja personaalne suhtlus klientidega) on mind väga palju arendanud. Täna ei kujuta ma end enam ettegi kusagil nurgas vaikselt numbreid trükkimas.

Suurimat mõju minu arengule ning sellele, kuhu tänaseks jõudnud olen, avaldas faktooringu ja garantiiportfelli juhtimise üleöö enda peale võtmine. Minu tööülesannete olemus ei muutunud, ent vastutus kindlasti ning kui ma end varem juhi rollis ei näinudki olid elul minuga omad plaanid.

Viimased paar aastat on minu enesekindlust ja suhtlemisoskust väga tugevalt mõjutanud. Minu põhimõte on: „Tee teistele seda, mida Sa tahad, et Sulle tehakse.“ Seetõttu pakun oma klientidele, samuti meeskonnale, just sellist suhtlemisviisi ja teenindust nagu ma ise seda ootan: olen siiras, toetav, sõbralik ja alati olemas.

Mida hindad Finora juures kõige enam?

Olen tänu Finora väikesele ja toetavale meeskonnale aru saanud, et minu arvamus on päriselt oluline ja seda kuulatakse. Lisaks paeluvad mind paindlikkus ja usaldus, mida Finora keskkond pakub, ja mitte ainult kollektiivis, vaid ka juhtkonna tasandil.

Ma armastan oma tööd ning kuna usun päriselt Finora väärtustesse ja olemusse, siis ei ole seda klientidele keeruline kommunikeerida. Meid päriselt huvitab, kuidas meie klientidel läheb ning püüame siiralt ettevõtete keerulistele olukordadele lahendusi leida. 

Olen mõistnud, et Eesti inimene soovib personaalset lähenemist – kuigi paljud mu kliendid teavad, et ma tegelen vaid faktooringu ja garantiiportfelli haldusega, siis olenemata teema püstitusest olen esimeseks kontaktiks siiski mina. Kuna ma  olen Finoras tänaseks töötanud pea viis aastat, siis tunnen igati Finora põhiväärtuseid ja kõiki tooteid, tänu millele saangi alati olemas olla nii oma praegustele kui ka kõikidele uutele klientidele. 

Mis on olnud seni kõige meeldejäävam kogemus? 

Kuna Kliente ja kogemusi on nende aastate jooksul kogunenud väga palju, siis ühtegi väga eredat ma hetkel välja tuua ei oskagi.  Küll aga meeldib mulle faktooringuportfelli juhtimise juures enim see, et suhtlus on väga aktiivne ja vahetu. Kui laenude puhul käib tihedam kliendisuhtlus lepingu sõlmimise hetkeni, siis faktooring eeldab järjepidevat kontakti, kuna pidevalt toimub uute arvete finantseerimine. Tunnen seetõttu väga hästi oma portfelli ja selle taga olevaid inimesi: kes helistab peale arve saatmist, kes saadab maksekirja peale tänusõnu, kes suhtleb pigem kirja teel, kellele peab alati üle helistama ja nii edasi. 

Eesti on väike ning suurim rõõm on olnud tõdeda, et me ei ole pidanud oma faktooringut tohutult reklaamima – parimat reklaami on teinud meie kliendid, kes meid oma koostööpartneritele soovitavad. Tunda, et olen halduri ja tootejuhina oma klientidele just nii head teenindust pakkunud, et nad Finorat ka teistele soovitavad, on parim tunnustus!

Miks on Finora suurepärane koht töötamiseks?

Armastan Finora juures enim seda, et minu väärtushinnangud langevad kokku nii juhtkonna kui ka omanikega. Me püüame päriselt suuremat pilti näha ja üritame abi pakkuda siis, kui seda tegelikult vaja läheb! 

Finora tunnuslause ütleb: „Ei pea olema suur, et olla suurepärane!“ Nii mina kui kogu Finora tiim usume, et iga klient on oluline ning lahendamatuid probleeme pole olemas, tuleb vaid leida õige viis, kuidas neile läheneda!

Pangaks saamine on meie protsesse majasiseselt tohutult muutnud ning just sellised väljakutsuvamad perioodid näitavad, milline on töökeskkond, kus sa töötad. Olen just paari viimase kuu jooksul saanud erilist kinnitust faktile, et Finoras on kõige toetavam ja kokkuhoidvam meeskond, mille liikmena näen end veel pikalt tegutsemas. 

Pean tunnistama, et kõik saab alguse ülevalt. Mina ei saa halduri (või isegi toote- ja osakonnajuhina) suuri mägesid liigutada. Seetõttu on eriti oluline, et minu väärtushinnangud juhtkonna ja omanikega ühtiksid ning tajuksin, kuidas mind hinnatakse. Finoras loeb tõepoolest iga töötaja arvamus. 

Ma lihtsalt ei armasta oma tänast tööd, vaid siiralt hindan keskkonda, milles me oma väärtusi Finora tiimiga hoiame. Olen tänulik igale kaastöötajale ja juhile, kes on minust vorminud just selle inimese, kes minust tänaseks on saanud!

Finoral on üks oluline vaheetapp – pangaks saamine – tänaseks edukalt läbitud ning mul on suur au, et sain osa sellest teekonnast. Kindlasti on pikk tee veel minna ning oleme pangana alles beebikingades, kuid olen veendunud, et sellise tiimiga nagu Finoras ehitab vinge impeeriumi! Või siis vähemalt ühe kõige parema panga kindlasti!