10 nippi klientide hoidmiseks

See pettumuste rohke hetk on kõigil ette tulnud: oled mõne ettevõtte püsiklient, kuid märkad, et häid pakkumisi tehakse vaid uutele. Enamasti juhtub taoline asi mobiilsideäris – uued liitujad saavad soodustusi, olemasolevatele need aga ei laiene.

See pettumuste rohke hetk on kõigil ette tulnud: oled mõne ettevõtte püsiklient, kuid märkad, et häid pakkumisi tehakse vaid uutele. Enamasti juhtub taoline asi mobiilsideäris – uued liitujad saavad soodustusi, olemasolevatele need aga ei laiene.

Ebaõiglane? Absoluutselt.

Mõistlik ettevõtte vaatest? Kindlasti mitte!

Ei ole midagi väärtuslikumat püsiklintidest, kes su ettevõtte juurde ikka ja jälle tagasi pöörduvad. Uusi kliente tuleb loomulikult juurde meelitada, kuid olemasolevad võivad pikas plaanis sulle vajalikumad olla.

Esiteks tekitavad nad stabiilset käivet. Teiseks soovitavad püsiklindid su toodet või teenust ka neile, kes pole sinust varem kuulnud. Finora on oma kliendibaasi just tõhusa klienditeeninduse abil suurendanud.

Siin on 10 praktilist ja lihtsasti rakendavat nippi, kuidas püsikliente juurde saada ja hoida.

Hoia klientidega ühendust

Pahatihti unustavad ettevõtted kliendi peale müüki lihtsalt ära. Jõupingutused suunatakse järgmistele potentsiaalsetele klientidele ning olemasolevad jäävad unarusse. Hoia oma klientidega pidevat kontakti, näiteks uudiskirja abil. Väldi häirivaks muutumist – sinu suhtlus peab olema sisukas ja kliendile vajalik.

Kasuta lojaalsusprogrammi

Loo võimalusel püsikliendiprogramm ja pane see tõhusalt tööle. Lojaalsusprogrammist on abi üksnes siis, kui see pakub klientidele midagi, mida neil tõesti vaja on. Korralikult läbi mõeldud kliendiprogramm aitab su äri vereringet käimas hoida.

Eelda, et klient ei mäleta sind

Inimene võib korra su käest midagi osta, ent see ei tähenda, et ta ka järgmisel korral automaatselt sinu juurde tuleb. Sa võistled tema tähelepanu eest miljoni teguriga ja on vale eeldada, et sa tal meeles oled. Kui pakud teenuseid teistele ettevõtetele ja pole neist mõnda aega kuulnud, võta ühendust ja anna teada, et soovid nendega ka edaspidi koostööd teha.

Hoia kliendikogemus värske ja asjakohasena

Anna klientidele põhjus sinu juurde tagasi tulla. Lihvi ja täiusta oma pakkumisi ning informeeri kliente uutest toodetest ja teenustest. Muudatused ja värskendused on hea põhjus oma kliendibaasiga suhelda.

Üllata kliente

Lihtsad asjad teevad klientidele alati rõõmu ning kinnistavad nad su ettevõtte külge. Õnnitle inimesi sünnipäeva puhul või „premeeri” neid ustavuse eest, näiteks lojaalsusallahindluste või muude lisaboonuste abil.

Tee klientidega koostööd

Kliendile meeldib, kui sa koos temaga kogukonna hüvanguks häid asju ette võtad. Anneta osake igast müügist heategevuseks või kogu raha mõne olulise valdkonna toetamiseks. Vali mõni selline tegevus, mis võimaldab kliendil oma kogukonda aidata, selle jaoks midagi eraldi ette võtmata – nii tunneb ta end sinuga äri ajades veelgi paremini.

Pööra tähelepanu oma front-line’i inimestele

Sul võib olla maailma parim toode, ent kui klienditeenindus pole piisavalt entusiastlik või on lausa ebameeldiv, jookseb inimene su juurest minema. Veendu, et su ettevõtte klienditeenindus oleks sõbralik, tõhus ja personaalne.

Meie siin Finoras pöörame oma front-line’ile suurt tähelepanu, et nii uued kui olemasolevad kliendid parima kogemuse saaksid. Tulemus on silmaga näha – paljud meie kliendid on Finorani just suust suhu soovituste kaudu jõudnud.

Ole lihtsasti kättesaadav

Ära piina kliente pikkade menüüvalikute ning „teie kõne on meile tähtis” jaburustega. Tee kõik endast olenev, et inimene sinuga kiiresti ühendust saaks. Vasta nobedalt sotsiaalmeedias jäetud kommentaaridele ning e-kirjadele.

Kuula kliente

Palu klientidelt tagasisidet ja tee seda põnevamalt kui „kas soovitaksite meid oma sõbrale?”-tüüpi küsimusi esitades. Premeeri kliente, kes tagasisidet annavad.

Näita oma tänu

Tugevate kliendisuhete loomine võtab aega, kuid tasu on sellesse pandud energiat kuhjaga väärt. Täna oma kliente ja tee seda loominguliselt – ka lihtne e-kiri on tore, ent sinu eesmärk on konkurentidest eristuda ja seetõttu on mõistlik mõni üllatav tänamisviis välja mõelda.