Me ehitame maailma parimat panka väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Meiega koos saavad ettevõtlike inimeste unistused teoks.

Töötame Finora Pangas selle nimel, et saada väikese ja keskmise suurusega ettevõtete, ettevõtjate ja loomevaldkonna tegijate juhtivaks finantspartneriks. Ambitsioonikas ettevõtja saab Finorast kõik finantsteenused, mis aitavad tal kasvada. Me oleme ettevõtjatele partneriks, me väärtustame personaalset lähenemist igale kliendile, toetame ja anname nõu, me oleme paindlikud. Meil ja meie klientidel on üks tee, mida käia: me soovime kasvada ja tugevamaks saada, ja seda teed me käime koos.

Finoral on üheksa-aastane kogemus Eestis ja nelja-aastane Leedu turul. Pakume laene, liisingut, faktooringut ja garantiisid esmajoones äriklientidele. Finora on kasvanud oluliseks finantsteenuste partneriks sadadele ettevõtjatele.

Finora Bank tegutseb Euroopa Keskpangalt saadud pangalitsentsi alusel, mis võimaldab osutada pangateenuseid kogu Euroopas.

Litsents väljastati 2022. aasta aprillis AS Finora Group tütarettevõttele Finora kreditas Leedus, millest on tänaseks saanud Finora Bank UAB.


AS Finora Group alustas tegevust Eestis 2014. aastal ja Leedus 2019. aastal. Finora on väljastanud laene, liisingut, faktooringut ligi 100 miljoni euro väärtuses, praeguse koondlaenuportfelliga pea 20 miljonit eurot.


Otsuste langetamine Finora pangas toimub nii Eestis kui Leedus kohapeal, kuna kohalikud meeskonnad tunnevad oma turu ettevõtjate vajadusi kõige paremini.

Finora Group’i asutajad on pikaajalise finantsvaldkonna kogemusega Veikko Maripuu ja Andrus Alber.

Finora aktsionärideks on ligi 30 Eesti ettevõtjat ja eraisikut; suurim aktsionär on nõukogu esimees Veikko Maripuu. 

Andrus Alber on 30 aastase finantssektori kogemusega juht, olles töötanud Eesti Pangas, IMF-s, Nasdaq Tallinna börsil ning viimased 8 aastat juhtinud Finora Group’i. Andrus on ka FinanceEstonia juhatuse liige ja Eelarvenõukogu aseesimees.
Veikko Maripuu on investor ja ettevõtja, investeerimisgrupi Head Capital, ning läbi selle, mitmetes valdkondades  tegutsevate ettevõtete omanik.  Varasemalt oli Veikko üks Redgate Capitali asutajatest ning partner Suprema ja Evli investeerimispangas. 

Meie suurte kogemustega professionaalne meeskond

Juhtkond

Nõukogu

Veikko Maripuu

Nõukogu esimees

Vahur Kraft

Nõukogu liige

Rein Ojavere

Nõukogu liige

Ieva Dosinaite

Nõukogu liige