Finora Pank värbas Tallinna Sadamast tippjuhiks Hanno Hussari: plaan on turuosa kordades kasvatada

Finora Pank värbas panga operatiivjuhiks ja juhatuse liikmeks Hanno Hussari, kes hakkab juhtima Finora Eesti filiaali tegevust ning panga infotehnoloogia-, toote- ja protsessiarendust.

Eesti ettevõtjatele kuuluv Finora Pank värbas panga operatiivjuhiks ja tulevaseks juhatuse liikmeks Hanno Hussari, kes hakkab juhtima Finora Eesti filiaali tegevust ning panga infotehnoloogia-, toote- ja protsessiarendust.

Finora Panga juhatuse esimehe ja Finora Grupi juhatuse liikme Šarunas Ruzgyse sõnul tähendab 2022. aastal saadud üle-euroopaline spetsiaalpanga litsents ja äsjane Eesti filiaali avamine, et väikeettevõtetele rahastamisele spetsialiseerunud Finora tegevus hakkab lähiaastatel oluliselt kasvama.

“Ligi kümme aastat Finora kogemust kinnitab, et valdaval enamikul Eesti ettevõtetest on endiselt liiga keeruline oma plaanidele rahastust saada. Ometi sõltub nendest tuhandetest ettevõtjatest, kui kiiresti majandus taas kasvama hakkab. Finoral on nõudlust olnud alati rohkem, kui on suudetud pakkuda. Uusima Eesti pangana saame nüüd oluliselt paindlikumalt raha ettevõtjateni viia,” rääkis Ruzgys.

Finora juhatuse esimees tõi välja, et Swedbankis, Nortalis, Starmanis ja viimati Tallinna Sadamas tippjuhina töötanud Hanno Hussar on end tõestanud tulemusi saavutava liidrina, kes loob tõhusaid protsesse, oskab leida võimalusi uusima tehnoloogia rakendamiseks ning paneb tiimid edukalt tööle.

“Olen täiesti kindel, et Hanno Hussar Finora Panga operatiivjuhina ja Eesti filiaali juhina tugevdab Finora juhtimist Eestis oluliselt ning on hea partner nii panga asutajatele, investoritele kui klientidele,” ütles Ruzgys.

Hanno Hussar nentis, et lähiaastate Finora kõiki tegevusi ühendav märksõna on kasv.

“Eelmisel aastal oli Finora ülekaalukalt kiireima portfellikasvuga pank Eestis ja seda kavatseme jätkata. Börsileminekuni on aega, aga regulaarsed kapitali kaasamise voorud tõstavad investeerimisvõimekust. Käivet on plaanis lähiaastatel kordades kasvatada,” ütles Hussar.

Finora Panga lähiaastate peamine eesmärk on olla väikeettevõtjate kõige mugavam, lähedasem ja usaldusväärsem partner kasvu, äritegevuse ja paljudele ka uue ekspordi rahastamisel.

Finora Panga omanik on AS Finora Group, mille aktsionärid on Eesti ettevõtjad. Pangalitsentsi omav tütarettevõte Finora Bank UAB on registreeritud Leedus ja võimaldab tegutseda pangana üle kogu Euroopa Liidu. Finora pakub väike- ja loomelaenu, faktooringut, liisingut ja garantiid eeskätt väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Finora on väljastanud rahastust Eestis ja Leedus kokku rohkem kui 150 miljoni euro väärtuses.

Uudis avaldati Äripäeva, Postimees Majanduse ja Ärigeenius veebides.